Si i thoni ne gjuhen Vietnameze ? Guaskë; Kalë deti; Balenë; Gaforre; Delfin; Fokë; Yll deti; Peshk; Peshkaqen; Piranja; Kandil deti; Karkaleca; Peshku I arte; Luani I detit; Oktapod;

Kafshet dhe peshqit e oqeanit :: Fjalor i gjuhes Vietnameze

Meso gjuhen Vietnameze